Druhy cvičení

Obtížnosti lekcí

Pro začátečníky - pilates, pilates zdravá záda, pilates stretch, relax/therapy pilates, fitRehab, jóga,
Pro středně pokročilé - kalanetika, pilanetika, balanční pilates, body/balance, total body workout, zumba párty, zadek/břicho, tabata
Pro pokročilé - kardio pilates workout, power bosu pilates


** I pro muže - jóga, pilates zdravá záda

BODY & MIND lekce

JÓGA

* nízká náročnost

Hlavní předností jógy je, že můžete začít v každém věku a v jakékoliv fyzické kondici. Je vhodná naprosto pro všechny od aktivních sportovců až po osoby, které žijí s nějakým zdravotním handicapem. Jóga pomáhá nejen při bolestech zad a pohybového aparátu, ale i při migrénách, dýchacích a oběhových onemocněních a mírní i další civilizační choroby. Je dobrá pro všechny, kteří potřebují duševní a fyzické uvolnění a chtějí hlouběji poznat sebe sama. 

Lekce jsou zaměřené zejména na správné postavení těla a správné vedení pohybu. Protože každý člověk má jiné dispozice a omezení, používáme při cvičení pomůcky jako jsou popruhy, cihličky, válce a deky, někdy cvičíme s dopomocí druhé osoby. Pomůcky jsou přínosem zejména pro začátečníky, kterým pomáhají bezpečně protahovat páteř, ztuhlé klouby, svaly a vazy. V pokročilých lekcích pomůcky pomáhají jednotlivé pozice zdokonalovat a zafixovat si správné pohybové vzorce.

Vhodné pro všechny (i pro muže).

PILATES CORE

* nízká až střední náročnost 

Pilates je metoda tělesného cvičení, která byla vyvinuta Josephem Pilatesem. Nejedná se o často zmiňované "válení na podložce", ale jde o systém 34 propracovaných cviků, přičemž právě cvičení pilates je celosvětově dlouhodobě oblíbené jako funkční. Lekce má svá pravidla, která Vás naučím.

Mezi přínosy pilatesu patří zejména posílení svalů CORE ,dále pak břicha, zad, paží a stehen bez mohutného nárůstu svalové hmoty. Vedle toho cvičení zahrnuje i zlepšení koordinace, flexibility a pohyblivosti kloubů a páteře. 

Nevhodné pro: těhotné od III. trimestru.

PILATES pro zdravá záda a pánevní dno

* nízká náročnost 

Lekce pilates pro zdravá záda a pánevní dno vychází z principů pilatesu, relaxačních a posilovacích cviků v oblasti břišních a zádových svalů, tzv. hlubokého stabilizačního systému. Cílem cvičení je odstranění svalových dysbalancí, zlepšení svalové koordinace, síly a flexibility. Jde nám o zdravá bezbolestná záda. 

Posilujeme ochablé a protahujeme zkrácené svaly, rozhýbeme "zatuhlé" klouby, cvičení pomáhá obnovovat správné držení těla a rovnováhu. Abychom měli správně postavenou páteř, musíme mít ve správné poloze i pánev. Pevné pánevní dno poskytuje statickou oporu pánevním a břišním orgánům, podílí se na stabilitě celého trupu a na správném držení těla, má vliv na funkci bránice a na kvalitu dýchání, plní funkci uzavírací a podporuje mnoho dalších funkcí spojených s naším spokojeným životem.

Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie - jak pro ženy, tak i pro muže. Hlavní důraz je kladen na správné provedení cviku a dýchání. Z tohoto důvodu jsou cviky prováděny pomalu.

Vhodné pro všechny (i pro muže).

PILATES STRETCH

** Střední až vyšší náročnost 

Pilates stretch je cvičení vhodné pro klientky, které si chtějí perfektně protáhnout celé tělo, ale zároveň si také pěkně máknout! Lekce čerpá ze základních principů pilatesovy metody a kombinuje i prvky jógové a rehabilitační. Díky protahovacím a výdržovým prvkům si zharmonizujeme celé tělo, ulevíme od bolesti zad, prokrvíme zatuhlá místa a uvolníme stres a napětí.

Cvičí se naboso na podložce, jak ve stoji, vleže, v kleku, v sedě, tak i s pomůckami.

Nevhodné pro: hypermobilní klientky a těhotné od II. trimestru. 

SUPER PILATES

*** Vyšší náročnost 

SUPER pilates je lekce vhodná pro pokročilejší pilatesky. Jde o tzv. maxi trénink, při němž ze sebe vydáte naprosto všechno. Zahrnuje další skupinu cviků s vyšší obtížností. Nezbytným předpokladem je pochopení základních principů pilatesu - brániční dýchání, neutrál/imprint pánve a páteře, přesnost a kontrola pohybu a uvědomění si středu svého těla.

Cvičenky, které mají alespoň základní zkušenost a zvládají jednotlivé pozice bez obtíží, mohou na tuto drsnější variantu dorazit.

Nevhodné pro: začátečníky, těhotné od II. trimestru.

BALANČNÍ PILATES

** Střední až vyšší náročnost

Lekce balančního pilatesu je další level pilatesu. Na tomto cvičení se naučíte, jak získat ještě větší rovnováhu, stabilitu a sílu. Mít mrštné tělo a dobrou rovnováhu je stejně tak důležité jako silné svaly. Díky dobré rovnováze snižujeme riziko zranění při náročnějších sportech.

Cílem je omezit svalové dysbalance, aktivovat hluboký stabilizační systém páteře, protáhnout zkrácené svaly a posílit ty ochablé. Mezi další účinky pilatesu patří redukce bolesti v zádech, zlepšení pohyblivosti kloubů, držení těla a estetiky postavy.

Mezi základní pomůcky, které se využijí na lekci, patří BOSU, overball, ovoball, fitball, tonning ball.

Nevhodné pro: začátečníky, těhotné od II. trimestru.

PILANETIKA

** Střední náročnost 

Tento druh cvičení vznikl kombinací lekcí pilates a kalanetiky. Díky propojení principů a pozic pilatesu současně s opakovaným pulsováním z kalanetiky je cvičení ideální pro rýsování postavy v intenzivní práci, ale i pro uvolnění a protažení svalových vláken, která byla namáhána.

Oproti klasické kalanetice jsou vybírány lehčí pozice v menším počtu pulsování s následným zapojením dynamického  pohybu a uvolnění z lekcí pilatesu.

Nevhodné pro: těhotné od II. trimestru.

KALANETIKA

** Střední náročnost

Cvičení vyvinuté pod jménem paní Callan Pinckneyové (Callanetics) je unikátní. Využívá přesné polohy těla k izolování specifických svalových skupin a krátkými a silnými stahy nutí svaly k intenzivní práci. Výsledek je vidět velmi brzy.

Při kalanetice se dodržují základní principy, mezi něž patří stabilizace trupu, neutrál pánve/páteře, správné dýchání, koncentrace, plynulost, pulsování a držení těla. Oproti původní sestavě se v moderní kalanetice posilují svaly celého těla.

Nevhodné pro: těhotné od II. trimestru, osoby s kardiovaskulárními problémy a začátečníky.

FitRehab

* Nízká náročnost 

Zdravotní cvičení je zaměřeno na zlepšení svalové koordinace, protažení zkrácených svalů, odstranění svalových dysbalancí a zároveň na zlepšení držení těla a posílení hlubokého stabilizačního systému páteře. 

Jsou zde využívány účinné kombinace kompenzačních cviků sloužících k odstranění bolesti v oblasti zad, šíje, kloubů a svalů. Jedná se o fyzicky méně náročnou lekci se zaměřením na přesné a plynulé provádění cviků zakončené příjemnou relaxací.

Toto cvičení je určeno pro všechny věkové kategorie, pro osoby se sedavým zaměstnáním, pro ty které trápí bolesti zad a kloubů, ale také slouží jako účinná prevence vzniku poruch pohybového aparátu. Během cvičení využíváme různé pomůcky jako jsou velké míče, overbally, ovobally, therabandy a jiné.  

Vhodné pro všechny.

AEROBNÍ & RYTMICKÁ cvičení

KARDIO KALANETIKA

*** Střední až vyšší náročnost 

Nová lekce, která posouvá tradiční kalanetiku  na vyšší úroveň. V propojení prvků kalanetiky do  rytmické hudby vzniká kardio kalanetika, při které se navíc oproti klasické kalanetice spalují kalorie

Cílem cvičení je intenzivní rýsování problémových partií (hýžďě, stehna, břicho, paže) při zachování principů kalanetiky, tedy statického posilování s intenzivními pulsy. Při lekci se zvlášť posilují specifické svalové skupiny a krátkými a silnými stahy nutí sval k usilovné práci.

Klientkám doporučuji mít za sebou pár lekcí kalanetiky a pilatesu, než toto cvičení navštíví. Je důležité ovládat základní principy kalanetiky, neutrál pánve/páteře, správné dýchání, plynulost a držení těla.

STEP-KARDIO-KALA je typ kardio kalanetiky na stepech s využitím dalších pomůcek :-).

Nevhodné pro: začátečníky, těhotné od II. trimestru a klientky s kardiovaskulárními problémy. 

KARDIO PILATES workout

****  Vysoká náročnost 

Kardio pilates workout je intenzivnější a svižnější typ cvičení na rychlejší rytmickou hudbu. Cvičení čerpá ze základních technik a pozic pilatesu, baletu a kondičních tréninků, zlepšuje se flexibilita a pohyblivost kloubů a páteře, rovnoměrně se posilují a protahují svalové skupiny, odbourává se stres a v neposlední řadě dochází k redukci tukových tkání a zlepšení kondice

Lekci doporučuji pouze pokročilým klientkám! Tedy pouze těm, které znají principy pilates, dovedou správně kontrolovat svůj pohyb a zvládnou náročnější pozice.

Nevhodné pro: začátečníky, těhotné od II. trimestru a klientky s kardiovaskulárními problémy. 

ZUMBA PÁRTY

** Střední až vyšší náročnost 

ZUMBA PÁRTY je taneční lekce za doprovodu latinskoamerické a moderní hudby v záři disco reflektorů a UV světel! Při tomto cvičení se pěkně zapotíte! Celých 50 minut v jednom tempu tančíte a tančíte. Střídají se různé rychlostní stupně hudby a taneční styly (merengue, cumbia, salsa, jive, reggaeton, samba, quebradita, disco aj.).

Tento intervalový trénink má za cíl zvýšení kondice, vyplavení endorfinů a spalování tukových buněk. Na konci lekce Vás čeká příjemný strečink.

Hodina je vhodná spíše pro pokročilé klientky. S sebou si přineste pohodlnou sálovou obuv.

Nevhodné pro: těhotné od II. trimestru, osoby s kardiovaskulárními problémy

ZADEK & BŘICHO

*** Vyšší náročnost 

Lekce zadek & břicho je náročnější typ cvičení na rytmickou hudbu vhodný pro pokročilé klientky, kteří zvládají kontrolovat svůj pohyb a plynulý dech. 

Cvičení trvá 55 minut, z toho je 10 minut věnováno zahřátí, 40 minut "hardcore" posilování a zbylých 5 minut uvolnění svalů. Hlavní část zpevňování je proporcionálně rozdělena mezi břicho a zadek 1:1.

Takže 20 minut se posilují nohy ve stoji i na podložce (velký, střední a malý hýžďový sval, kvadricepsy, abduktory a adduktory stehen) a dalších 20 minut se vhodnými cviky formuje pekáč buchet (přímý, šikmé vnitřní a vnější, příčný sval břišní). Prostřednictvím tohoto cvičení docílíme břišního pekáče a sexy nohou.

Nevhodné pro: začátečníky, klientky trpící bolestmi páteře a těhotné ženy.

TABATA 

*** Vyšší náročnost 

Tabata je efektivní a náročná metoda intervalového tréninku, která vznikla podle japonského lékaře I. Tabaty. Cílem cvičení je zvýšení fyzické kondice, síly a dynamiky pohybu v technicky správném provedení cviku. Je jednoduchá, ale zároveň opravdu náročná :-) 

Různé svalové partie se kombinují cvikem v 8 sériích. Každá série se cvičí 20 vteřin, 10 vteřin se odpočívá a pak celé 7 krát znova. 

Lekce se skládá z 10 minut zahřátí, 40 minut TABATY a 5 minut strečinku. Cviky jsou vhodně vybrány na posílení svalových partií celého těla (hýždě, stehna, břicho, core, paže).

Nevhodné pro: těhotné ženy, začátečníky a klientky s kardiovaskulárními problémy.

CORE trénink

** Střední náročnost 

Cvičení kombinuje kondiční a silový trénink, při kterém se aktivují hluboké svaly trupu, tzv. CORE (bránice, příčný sval břišní, vnitřní šikmé svaly břišní, multifídy a svaly pánevního dna). Při vhodném a technicky správném držení těla se svaly CORE zapojují, což má za následek zlepšení svalové rovnováhy a součinnosti svalů, stabilizaci a zdokonalení funkční síly, prevenci bolesti zad aj.

Lekce se skládá z 10 minut zahřátí, 40 minut hlavní části a 5 minut strečinku. Hlavní část je proporcionálně rozdělena na posilování CORE současně s problémovými partiemi (povrchové břišní svaly, hýždě, zadek). Cvičení je vhodné pro všechny bez ohledu na věk a kondici.

Nevhodné pro: těhotné od II. trimestru.

TOTAL BODY WORKOUT

** Střední náročnost

Total Body Workout je komplexní lekce na posilování svalů celého těla s využitím pomůcek. Je to zábavné cvičení při motivující rytmické hudbě zapojující všechny problémové partie. Zahřátí vychází ze základních cviků jako jsou dřepy a podřepy, výpady, unožování a poskoky. V další části tréninku se posilují hýždě, stehna, břišní pekáč, paže a jiné svalové partie.

Cílem cvičení je posílení ochablých svalů, protažení zkrácených svalů a redukce tukové tkáně. Na lekci se cvičí jak s vlastní vahou těla, tak i s cvičebními pomůckami.

Nevhodné pro: těhotné od II. trimestru a osoby s kardiovaskulárními problémy. 

BOSU

** Střední náročnost

BOSU je aerobní cvičení na jedinečné balanční polokouli v doprovodu rytmické hudby. Pro větší efekt a hlavně zábavu se používá jak stranou rovnou, tak i vypouklou. Nebojte! Žádné choreografie Vás nečekají :-). 

Na této lekci se tělo musí vypořádat s nestabilní a houpavou základnou, díky které se výrazně zapojuje celý pohybový aparát, především pak posturální svalstvo, komplexně se posilují svaly celého těla a zlepšuje se koordinace pohybu.

Cvičení začíná aerobním a dynamickým zahřátím, poté následuje série posilovacích a balančních cviků se zaměřením na celé tělo.

Nevhodné pro: těhotné od II. trimestru, osoby trpící závratěmi.