Má cesta k BODY & MIND lekcím

11.11.2016

Během své instruktorské dráhy jsem si mohla vyzkoušet různé způsoby sportovních aktivit. V počátcích vedení lekcí jsem byla přesvědčena o jediném! Cílem cvičení je se pořádně zničit, propotit tři trika a odplazit se z lekce po čtyřech. Tuto strategii jsem si držela několik let. Kromě aerobních aktivit jsem byla schopná přijmout leda pravidelnou návštěvu posilovny, ke které jsem si rovněž vytvořila silnou závislost. Ve chvíli, kdy jsem neměla každý den své skupinové lekce, většinou aerobiky, stepy a další kardio hodiny, přidávala jsem návštěvy fitness centra. Celý tento proces dospěl až do té fáze, kdy mi mé tělo začalo postupně vypovídat službu. Varovné signály ve stylu vyvrtnutí kotníku, oteklých kolen, bolestí beder na mě nezabíraly a já stále přidávala tempo. Konečným znamením pro mě byly nevysvětlitelné bolesti v kyčli, které trvaly bezmála půl roku. Po návštěvách několika specializovaných odborníků a docházení na rehabilitace se můj zdravotní stav skoro nezlepšoval, ba naopak chvílemi i zhoršoval. Mé tělo už vypínalo i na veřejnosti. Z ničeho nic se mi podlomila kolena, píchlo mě v kyčli a já spadla na zem.

Vzhledem k tomu, že jsem byla schopná předcvičovat skoro 11 aerobních lekcí týdně, dnes se tomu už vůbec nedivím. V tu chvíli jsem se rozhodla razantně změnit svůj přístup ke cvičení, abych si zvládla udržet pozici instruktorky do dalších let. Tenkrát by mě určitě nenapadlo, že jednou budou mým zaměřením hlavně body & mind lekce. Dnes jsem za to moc vděčná, neboť se můj zdravotní stav výrazně zlepšil, zařadila jsem do repertoáru cvičení pilatesu a jógy, která mě mnohem více naplňují a posouvají v životě dopředu. Jsem ráda, že nejen já, ale i mé klientky vidí rozdíl v tom, jestli se mám někde zdemolovat a nést možné následky, anebo si zvolit takový způsob cvičení, který mi po fyzické i duševní stránce pomůže teď a díky němuž se lze udržovat v kondici až do konce života.

Teď si možná řeknete, že mám přece těch lekcí mnohem víc než dříve, jak to teda můžu zvládat. Odpověď je jednoduchá! Právě jemné lekce, zdravotní a rehabilitační cviky, jógové pozice a uvědomění si těla a mysli mi pomáhá bez problémů zvládat takovou četnost cvičení. Já přece necvičím aktivně všechny nabízené hodiny, ale vystupuji v nich jako průvodce a rádce co se týče provádění jednotlivých cviků. Mým cílem není si sama sobě zacvičit, ale být tu pro Vás, poskytnout cvičení zakončené příjemnou relaxací, která je možná v dnešní hektické době to nejcennější :) .

A v neposlední řadě jste to právě VY, usměvavé dámy (občas i pánové), které mě nabíjíte pozitivní energií a dáváte mi sílu čím dál tím víc. Beru svou práci jako životní úkol, díky kterému se teprve cítím být sama sebou.

Vaše Týna :)